Microsoft SQL un Biznesa Inteliģence

Vai nepietiek ar uzņēmuma vadības sistēmu?

  Uzņēmuma vadības sistēmas (Enterprise resource planning-ERP), piemēram Microsoft Dynamics AX (AXAPTA),  ir paredzētas strukturētai biznesa procesa automatizācijai, datu apkopošanai un operatīvo pārskatu iegūšanai, bet padziļinātai datu analīzei piemērotākas ir OLAP tehnoloģijas un business intelligence (BI) rīki.

Kāpēc izvēlēties Microsoft SQL? Vai tas ir labākais veids kā pārvaldīt datus?

  Microsoft SQL Server 2008 R2 ir gatavs komplekts uzņēmuma darba nodrošināšanai un instruments, kas palīdz lietotājiem gūt maksimālu labumu no uzņēmuma  informācijas par zemākajām izmaksām  (total-cost-of-ownership – TCO). Jūs varat izbaudīt augstu veiktspēju, pieejamību un drošību; strādāt produktīvāk un iegūt  attīstības instrumentus, nodrošinot dziļāku analītiku ar pašu veidotiem business intelligence (BI) rīkiem.

Kādas ir jaunākas Microsoft SQL 2008 R2 galvenās priekšrocības?

  Microsoft SQL 2008 jaunā redakcija R2 ir visjaudīgākā SQL servera versija  kāda jebkad iznākusi: Jauna Datacenter un paralēlo Datu noliktavu funkcionalitāte nodrošina izcilu veiktspēju un mērogojamību par zemu cenu. Turklāt Master Data Serviss, StreamInsight kompleksa datu apstrāde, pašu veidota business intelligence (BI) un datubāzes dzinēja uzlabojumi sniedz lietotājiem lielus ieguvumus.

Kas ir Biznesa inteliģence ?

  Biznesa Inteliģences (BI) termins informāciju tehnoloģiju jomā tiek lietots, kad runa ir par informācijas piegādi lēmumu pieņemšanai, tātad tā ir biznesa datu analīze, kuras mērķis — pārveidot datus par informāciju pareizāku lēmumu pieņemšanai. BI dod iespēju lietotājiem interaktīvi un dinamiski analizēt kritiski svarīgus datus — datu paneļos, analīzes skatījumos un pārskatos.

Kas ir Microsoft SQL Analysis Services?

  Microsoft SQL Server Analysis Services (SSAS) nodrošina tiešsaistes analītisko apstrādi (OLAP) un datizraces (data mining) funkcionalitāti biznesa inteliģences risinājumos. Analysis Services atbalsta OLAP  ļaujot izstrādāt, izveidot un pārvaldīt daudzdimensiju struktūras, kas satur datus, kas apkopoti no citiem datu avotiem, piemēram, relāciju datu bāzēm. Datizraces risinājumiem Analysis Services  ļauj noformēt, izveidot un vizualizēt datizraces modeļus, kas ir iegūti no citiem datu avotiem, izmantojot konkrēto nozaru standartizētus datizraces algoritmus.

Kas ir Microsoft SQL Reporting Service?

  SQL Server Reporting Services sniedz pilna apjoma gatavus rīkus un servisus, kas palīdz izveidot, ieviest un pārvaldīt pārskatus jūsu uzņēmumam, kā arī programmēšanas līdzekļus, kas ļauj izvērst un pielāgot pārskatus.Reporting Services ir uz servera bāzēta pārskatu platforma, kas nodrošina visaptverošu atskaišu funkcionalitāti no dažādiem datu avotiem. Reporting Services ietver pilnīgu rīku komplektu, lai izveidotu, pārvaldītu un izplatītu pārskatus un API, kas ļauj izstrādātājiem integrēt vai paplašināt datu un pārskatu apstrādi katram lietotājam. Reporting Services rīki strādā Microsoft Visual Studio vidē un ir pilnībā integrēti ar SQL Server instrumentiem un komponentiem.Ar Reporting Services varat izveidot interaktīvas tabulas, grafikus vai brīvformas pārskatus no relāciju, Multidimensionāliem vai XML datu avotiem. Jūs varat publicēt pārskatus, ieplānot atskaišu sagatavošanu, vai arī sagatavot pārskatu, palaižot procesu. Reporting Services var arī veidot ekspromta pārskatus, pamatojoties uz iepriekšnoteiktiem modeļiem. Varat izvēlēties kādu no dažādiem skatījuma formātiem, eksportēt uz citām lietojumprogrammām un abonēt pārskatus. Izveidotos pārskatus var atvērt, izmantojot interneta savienojumu, kā Microsoft Windows lietojumprogrammu vai SharePoint vietnē. Reporting Services ir atslēga uz jūsu uzņēmuma datiem.

  Vai Microsoft Dynamics AX arī ir BI rīki?

  Microsoft Dynamics AX 2009 versijā ir izveidoti datu analīzes rīki, kuri lietotājam ļauj ērti analizēt uzkrātos infromāciju.

  Microsoft Dynamics AX BI rīku video prezentācija – 1.daļa; 2.daļa; 3.daļa

  Papildus informācijai

  http://www.microsoft.com/sqlserver/2008/en/us/default.aspx

  http://www.microsoft.com/sqlserver/en/us/default.aspx

  http://www.microsoft.com/BI/en-us/pages/home.aspx